İçeriğe geç

Sinemaya Gidemiyorum

Benim gibi bir film hastasıysanız bu durum ciddi anlamda canınızı sıkabilir. Sebebi belki size garip gelecektir ama ben aşırı karanlıktan rahatsız oluyorum. Tabi bir de sinemada ki yoğun ışık araya girince sinemada istediğim gibi konsantre olmam mümkün olmuyor ne yazık ki…

Size kısaca serüvenimi anlatayım. Ben ilk olarak Kurda Tuzak isimli filme gitmiş ve film ve sinemayı hayatımın merkezine koymaya yemin etmiş biriydim. Zaman geçtik.eç bu durum yerini başka önceliklere vermiş olsa da sinemaya gitmeye devam ettim.

Pek çok kişi tek başına sinemaya gitmeyi anlamsız bulsa da elimden geldiğince sinemaya devam ettim. Bu da benim diğer arkadaşlarım tarafından yer yer dalga konusu olmama neden oldu. Yine de sinemaya yılmadan gittim. Şu kadar söyleyebilirim ki pek çok klasik de dahil olmak üzere şu ana kadar çok az izlenmiş pek çok film hakkında bili sahibiyimdir.

Sinemada Film İzleyemiyorum

Yine de son zamanlarda gözlerimde başlayan bozukluk sonrasında aşırı karanlıktan rahatsız olmakla başlayan bu sürecin giderek beni rahatsız etmesi bardağı taşıran son damla oldu. İstesem de ne yazık ki film izleyemiyorum. Bu durumun pek çok sebebi olduğunu söyleyebilirim. Ses ve ışık şiddetinin artması benim filmlere olan ilgimin düşmesine neden oldu. Şimdi diyeceksiniz ki herkesin sinemaya gitme nedeni seni nasıl sinemada soğutur?

Bunun cevabı çok basit, artık ses ve ışığın yoğun olması beni sadece sinema konusunda rahatsız etmiyor. Uzunca bir süre boyunca İstanbul’da yaşamanın en büyük yan etkisinin bu olduğunu söyleyebilirim. Bazen trafikte bir aracın bana korna çalması bile sabrımın taşmasına sebep olabiliyor.

Sonuç Olarak

O yüzden dostlar hala neyden zevk alıyorsanız onu yapmaya devam edin. Zaman o kadar hızlı akıyor ki bir anda mutlu olduğunuz şeylerin sizden uzaklaştığı gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tarih:Yaşam

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir