İçeriğe geç

Kapadokyada Balon Turuna Katıldım

Geçen sene Kapadokya’ya gittiğim zaman hatırlarsanız hava muhalefeti nedeniyle balon turuna katılma fırsatı bulamamıştım. Bu sefer ise bu durumu ciddi anlamda kafama taktım. Meteorolojiden hava durumu bilgisi aldım. Şimdi ise kalacak otel bulma problemi yaşadım. Bunu daha sonra anlatacağım.

Kalacak otel bulduktan sonra sabahın erken saatlerinde benim bulunduğum otele balon şirketinin servis aracı geldi. Ben göremede kalıyordum. Aynı anda yüzlerce balon havalanıyor. Şansıuma benim balonum benim kaldığım yere çok yakın bir yerden havalanacakmış.

Balon Turu Başlıyor

Tura başlamadan kısa bir süre önce pilotumuzla bu durum hakkında konuşmak istiyorum. Portekizliymiş pilotumuz ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra nasıl olduğunu işinden memnun olup olmadığını ve bir sürü soru soruyorum. Yaklaşık üç yıldır Kapadokya’da balon pilotluğu yaptığını ve her seferinde farklı duygular içerisine girdiğinden bahsediyor. Yani balon pilotumuz son derece mutlu halinden nasıl olmasın?

Yaklaşık bir saatlik bir balon turunun özetini geçmek pek mümkün değil elbette… İmkanınız varsa ilk fırsatta balon turuna katılın. Tabi ki havanın soğuk olması dolayısıla kış aylarında balon turları çok fazla tavsiye edilmiyor ama bence kapadokyayı gelinlikle görmek çok daha güzel duygular verecektir.

Sabahın o saatinde insanda bir anlamda ciddi bir mutlulukta olmuyor dersek yanlış olacaktır. Bir insanın ölmeden önce görmesi gerekenler sıralamasında son derece önemli bir yer de olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar ağırlıklı olarak göreme ve civarını gördüysek de Kapadokya da hiç görme imkanımız olmayan bağların vadilerin üzerinden uçmakta ayrı bir mutluluk verdi bana…

Tarih:Yaşam

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir