İçeriğe geç

İyi kıyafet nasıl seçilir – Pahalı demek iyi demek mi

Herkesin stilist olduğu günlerde doğru kıyafetin nasıl seçileceğini bilememek bir hayli zor olsa gerek. Şaka bir yana bir yana iyi kıyafet nasıl seçilir ve her pahalı ürün iyi midir sorusunu kendime çok sık soruyorum. Bu konuda kendi tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım.

İyi Kıyafet Seçimi

Modern dünyanın kombin ismini verdiği bu durum bazen derin bir kuyu halini alabilmektedir. Renk tercihi, katılacağınız yere göre kıyafet tarzını tercih etme, mevsime göre kalınlıklarını belirleme, dekolte konusu, ayakkabı ve çanta konusu, kaç aksesuar tercih edileceği gibi konu başlıkları hep akıllarda bir köşeyi meşgul etmektedir.

İyi kıyafet tercihi biraz da markaların ürünleri ile doğrudan alakalıdır. Bazen ekşi sözlükte takılırken karşıma bilmem nerede 2.000 TL’ye satılan beyaz atlet tarzı başlıklara denk geliyorum. Aslına bakarsanız bir ürünün çok pahalı olması onun iyi ve kaliteli bir tercih olduğu anlamına gelmemektedir. Bunun pek çok örneği bulunur.

Ucuz ve Kaliteli Kıyafet

Ne giyeceğinize iyi karar verin. Beyaz bir gömlek arıyorsanız günümüzde bunu uygun fiyatla satan pek çok adres bulunur. Bazı markaların bu konuda gerçekten kaliteli ürün kullandıklarını da söyleyebiliriz. Tercih edilen ürünün kumaş kalitesi başta olmak üzere pek çok farklı konu başlığı doğrudan kalitesini belirleyen unsurları oluşturacaktır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde iyi kıyafet ortaya çıkar.

Siz siz olun bir ürünün sadece fiyatına bakarak onun kaliteli yada kalitesiz olduğu sonucuna ulaşmayın. Bazı markaların gerçekten çok kaliteli ürünler ortaya çıkardığı bir gerçektir. Yalnız uygun fiyatlı ürün satan markaların ürünlerine baktığımız zaman modayı gerçekten yakından takip eden son derece kaliteli çizgiler ile karşılaşmakta mümkün olabilmektedir. O sebepten uygun fiyatlı ürünlerin tercih edilmesi bu bakımdan büyük bir önem arz eder.

Peki Ama Nasıl Kaliteli Kıyafet Seçilir

Ne alacağınızı bilin, nasıl bir alışveriş yapacağınızı da bilin. Gömlek ve pantolon alacaksanız renklerini göz önüne alın. Pahalı demek kaliteli ve iyi demek değildir. Bu durumun bilincinde olarak hareket etmeyi unutmayın. Kaliteli ürünlere kolay bir şekilde ulaşmak için yapmanız gereken tek şey ürün tercihini mantıklı bir şekilde yapmak olmalıdır.

Tarih:Moda

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir