İçeriğe geç

Hangi Filtre Kahve Makinesini Almalıyım

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet hayatımızın merkezinde yerini almaya devam ediyor. Artık bir tık ile çok pahalı olan ürünleri indirimlerden faydalanarak satın alabiliyor. Hatta kolaylıkla bunları taksitlendirip evimize kadar kargolatabiliyoruz. Son zamanlarda filtre kahve makinesi takıntısı oluştuğu için biraz araştırma yaptım.

Daha önce beni takip edenler ürün satın alma konusunda ciddi takıntılı olduğumu bilirler. Kahve makineleri söz konusu olduğunda ciddi bir derya ortaya çıktığı için en ekonomik olan ve en kaliteli olanı son derece uygun fiyat aralığından satın almaya çalışırken kendimi buluyorum. Bu sebeple uygun fiyatlı olanın nasıl alınabileceğini de sık sık sorguluyorum.

Filtre Kahve Makinesi Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli

Öncelikle satın alacağınız ürünün markası, filtre özelliği ve suyu nasıl püskürttüğüne son derece dikkat etmeniz gerekiyor. Piyasada satılan (bir dönem A101 ve bim) ürünlerin fiyatına aldanıp satın aldıysanız kaliteli kahve tadına biraz uzak kaldığınızı kabul ediyorsunuzdur. Kaliteli bir filtre kahve makinesi hem filtresi hem su püskürtme özelliği ile diğerlerinden bir adım öne çıkar.

Bu hafta bir istisna oldu. Aktüel ürünleri dolaşırken a101 ve şok marketlerinde çoğunlukla kış ile ilgili ürünler olduğuna dikkat ettim. Geri dönüp bimde bu hafta ne var diye arattığım zaman ise çok kaliteli bir filtre kahve makinesine çok uygun fiyattan sahip olabileceğime dikkat ettim.

Bimde Satılan Philips Filtre Kahve Makinesi Özellikleri

Genel olarak normal ve daha uygun fiyatlı ürünlerden çok farklı olmadığını belirtmek isterim. Dikkat çekici fark olarak şunu söyleyebilirim ki, Philips su püskürtme özelliği bakımından oldukça tatmin edici ürünler ortaya çıkarıyor. Yani haznesine koyduğunuz suyu tam olarak filtresinde bulunan kahvenin üzerine püskürtüyor ki bu durumda sizin maksimum kahve tadı almanız için yeterli oluyor.

Diğer özelliklerine bakacak olursak:

  • Yaklaşık 1.5 litrelik su haznesi (1.2 litre yazılmış ama ondan biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliri)
  • 30 dakikadan sonra kendini kapatma özelliği
  • Su seviyesi göstergesi
  • Her ne kadar bunu özelliklerinde belirtmemiş olsalar da benim için en dikkat çekici özelliği rengi oldu. Kırmızı rengi mutfak için hem dikkat çekici hem de tamamlayıcı bir özellik olmuş.

Bildiğiniz üzere internette çok daha pahalıya kahve makineleri satılıyor. Yalnız Philips kalitesi söz konusu olduğundan onlardan bir adım daha öne çıktıklarını söylersek yanlış olmayacaktır…

Yararlandığımız Kaynaklar:

https://www.bim.com.tr/

https://www.bimaktuelurunler.net/

http://www.aktuel-katalogu.com/

 

Tarih:Alışveriş

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir