İçeriğe geç

Çok Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak 5 Makyaj Hilesi

Her şeyden önce, yaşlanmanın ve zaman içinde yüzünüzde meydana gelen ince çizgileri kucaklamanın yanlış bir şey olmadığını belirtelim. Ancak olduğumuzdan daha genç hissetmek için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor ki, bazen bu kendimizin parlak, enerjik bir versiyonunu aynada görmek anlamına geliyor. İyi haber şu ki, daha genç görünmek için yalnızca birkaç makyaj ve güzellik hilesine ihtiyacınız var.

İşte yaşınız ne olursa olsun, görünümünüzü anında canlandırmak için uygulayabileceğiniz 5 hızlı ve kolay makyaj hilesi:

  1. Gözlerinizin Altını Aydınlatın

Kapatıcı, daha genç ve uyanık görünme konusunda bir kadının en iyi arkadaşıdır. Aydınlatıcı bir etki yaratmak için kremsi ve içinde ışığı yansıtan pigmentlere sahip bir formül seçin. Gözlerinizin altındaki hassas bölgelere makyaj uygulamak için en zayıf ve en iyi olan yüzük parmağınızı kullanarak gözlerinizin altına ve kaş kemiğine dolaştırın. Makyaj süngeri veya fırça kullanarak karıştırın.

  1. Beyaz Eyeliner Kullanın

Diğer makyajınızı uygulamadan önce iç kirpik çizgisi boyunca şeffaf bir şekilde uygulayın. Beyaz eyeliner uygulamak gözlerinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur.

  1. Saç Boyası Rengi Seçiminde Dikkatli Olun

Evet makyajın dışında kalıyor ancak saç rengi genç görünme konusunda büyük bir fark yaratıyor. Doğal gölgenizden farklı saç renklerini denemek eğlencelidir, ancak süper açık renk saçların teninizi kapatabileceğini, süper koyu renk saçların ise cildinizi donuk gösterebileceğini unutmayın. Genç bir görünüm için, doğal saç renginize yakın sıcak bir renk seçin.

  1. Makyajı Abartmayın

Kusurları örteyim derken boya küpüne dönüşmek istemezsiniz. Nemli bir ışıltı için biraz krem allık veya vurgulayıcı ile fondöten ve kapatıcının daha şeffaf bir şekilde uygulanması yeterlidir. Bundan daha fazlası yüz hatlarınızın daha belirgin görünmesine neden olabilir ve sizi gerçekte olduğunuzdan daha yaşlı gösterir.

  1. Bronzlaştırıcı En İyi Arkadaşınız Olabilir!

Herkes bu tatil sonrası parıltıyı seviyor. Çünkü sizi diğerlerinden farklı kılıyor. Her gün benzer bir bronzluk elde etmek için, cilt tonunuzdan sadece bir ton daha koyu bir bronzlaştırıcı bulun ve güneşin cildinize doğal olarak değdiği bölgelere (elmacık kemikleri, burun köprüsü ve saç hattınız boyunca) hafifçe uygulayın.

Tarih:Makyaj

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir