İçeriğe geç

Diş Hekimi Korkusu Üzerine

Bir süredir bloguma yazamıyorum. Bunun temel nedeni ise birkaç farklı ülkeye yaptığım iş gezileri oldu. Özellikle Belçika’dayken başlayan diş ağrılarımı orada yer alan hekim fiyatlarının astronomik rakamlarda olması nedeniyle ülkemize kadar ertelemek ve bu acı ile yüzleşmek zorunda kaldım. Diş hekimi korkusu nasıldır? Bu sorunun cevabını bilmeyen biri için cevaplamanın son derece zor olduğunun farkındayım.

Diş Hekimi Korkusu Nasıl Yenilir

Bir anda elim ayağım titremeye başlıyor. Herşey sanıyorum ilk okulda aşı vurdukları zamandan bu yana gelen kötü tecrübelerimden kaynaklanıyor. Bu konuda psikolojik tedavi görmeyi bile düşündüm. Yine de gözümü karartıp acılarla baş edemeyip o koltuğa oturma kararı aldım.

Birinci Adım: Farkındalık

Öncelikle bu konuda yabancı kaynaklarda yazılmış ciddi araştırmaları okudum. Evet adamlar üşenmemiş ve ciddi ciddi diş hekimi korkusu üzerine kitaplar yazmışlar ve yazılar kalem almışlar. Ne yapılması gerekir nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını araştırmışlar. Hekiminize başvurduğunuz zaman durumdan hekiminizi bilgilendirin ve baskı yapmaması gerektiği konusunda bilgilendirin.

İkinci Adım: Gerçekler

Diş korkusu ile mücadele etmeye başlamak başlangıçta diş hekimi korkusu ile yüzleşmekten son derece zorlayıcı bir adım olabilir. Bu sebepten doğrudan diş hekimi korkusu ile yüzleşerek ağır ve sancılı diş ağrılarının bir adım daha önüne geçmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede gerçek anlamda kendinizi diş hekimi korkusu ile yüzleşmeye hazırlayabilirsiniz.

Son Adım: Teknoloji

Günümüzde atılan adımlar ve teknolojik yenilikler implant uygulamaları başta olmak üzere diş ağrılarının ciddi anlamda önüne geçmek için gerekli olan tüm seçenekleri bir arada sunmaktadır. Bu bakımdan teknolojiden destek alarak hızlı bir şekilde diş ağrılarınızla mücadele edilebiliyor. Bunun farkında olarak adımlarınızı sıklaştırmayı deneyebilirsiniz. Son derece etkisini görürsünüz.

Tarih:Sağlık

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir